W niedzielę – 26 maja br., mimo panującego upału, w Starej Iwicznej odbył się charytatywny bieg, którego motto brzmiało „Biegnij dla małych bohaterów”. Wzięło w nim udział 138 biegaczy. Wydarzeniu towarzyszył piknik rodzinny.

Głównym celem zarówno biegu jak też i pikniku było zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację dzieci funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Miejskiej w Piasecznie, które od dłuższego czasu zmagają się z niepełnosprawnościami. Cel udało się zrealizować! Pomoc trafiła do tych, którym w danej chwili jest naprawdę potrzebna.

Współorganizatorami obu przedsięwzięć były: Fundacja SRS Służba Ratownictwa Specjalistycznego, Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie oraz Komisja ds. Olimpiad Specjalnych – “Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych” ZW NSZZP KSP.

W biegu, którego 5-kilometrowa trasa wiodła ulicami Starej Iwicznej, uczestniczyli między innymi: funkcjonariusze jak również pracownicy cywilni piaseczyńskiej Komendy, policjanci z Wydziału Doskonalenia Zawodowego oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, strażnicy miejscy, strażacy, przedstawiciele lokalnych samorządów a także mieszkańcy Piaseczna jak i jego okolic. Wszyscy biegacze, pomimo panującego upału, z uśmiechem przekraczali linię mety.

W czasie towarzyszącego biegowi pikniku, każdy mógł znaleźć coś dla siebie i:

  • obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu policji: motocykle (w tym dwa z CSP) i radiowozy,
  • pokonać tor przeszkód w alko i narkogoglach, który przygotowała Służba Ratownictwa Specjalistycznego,
  • poznać poszczególne procedury rekrutacji do służby w Policji, które przedstawiały i omawiały policjantki z Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr Komendy Stołecznej Policji,
  • porozmawiać z policjantami z Komisariatu Rzecznego Policji oraz funkcjonariuszami Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej,
  • zobaczyć wyposażenie do służby policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie,
  • obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie,
  • przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy na stanowisku przygotowanym przez Straż Pożarną,
  • poćwiczyć zasady bezpieczeństwa na drodze na specjalnie przygotowanym przez Straż Miejską w Piasecznie – mobilnym miasteczku ruchu drogowego
  • przybić piątkę z insp. Sową – maskotką Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Piknik uświetniły także: występ Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Policji pod dowództwem insp. Janusza Trzepizura oraz pokaz musztry paradnej zakończony salwą honorową, zaprezentowany przez funkcjonariuszy Kompanii Reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji. Uczestnicy wydarzenia mogli odwiedzić liczne stanowiska, które przygotowali wystawcy biorący w nim udział. Uśmiechy na twarzach zarówno dzieci jak i dorosłych są najlepszym dowodem na to, że udział w niedzielnej imprezie nie był straconym czasem, że każdy znalazł tu to czego oczekiwał przychodząc na nią.

st. asp. Magdalena Gąsowska
Zdjęcia: Paweł Ostaszewski/Gazeta Policyjna